Střelnice "Milčice - Na Františku"*

Vybudovaná v přírodní lokalitě, primárně jde o koncept parkurové brokové střelnice s možností střílet i disciplíny typu TRAP. Na střelnici je povolena střelba výhradně z brokových dlouhých zbraní (bez řemenu) a to pouze se sportovními náboji do 2,4mm. Asfaltové terče jsou vypouštěny z el. vrhačky s karuselovým zásobníkem a dálkovým ovládáním pro zajištění snadnější obsluhy i větší bezpečnosti střelby.

Pro zájemce o brokovou střelbu (osoby starší 12-ti let), kteří nejsou držiteli zbrojního průkaz nabízíme možnost vyzkoušení střelby za přítomnosti odpovědné osoby (instruktura) - více info viz. § 59 Svěření zbraně zákona 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivu. Nabízíme jak možnost individuálního sportovního vyžití, tak i případně pro skupiny uspořádáme sportovní/firemní akce na "klíč", včetně zajištění cateringu.


Občerstvení

Při všech akcích i trénincích je standardem káva, čaj, nealko nápoje, sušenky, domácí buchty, klobásy a jiné mňamky ;). Při závodech bývá většinou nabídka rozšířena i o hlavní jídlo (zvěřinový gulášek, grilované maso, apod...).

Většina přítomných si kvalitu občerstvení pochvaluje.


Vznik střelnice 

Na začátku byla domluva o převodu (ukončení provozování) původní myslivecké střelnice MS-Pečky z r. 2003, která byla využívána jejími členy obvykle jen 2x ročně na uspořádání vlastních střeleb. Vybavena byla v té době pouze jednou ručně natahovanou vrhačkou což bylo poměrně náročné pro obsluhu při celodenní akci a také ne zcela bezpečné. Jako poděkování za dobré jednání bylo ze strany našeho klubu gentlemansky slíbeno, že využívání střelnice pro uspořádání akcí ze strany MS-Pečky bude i nadále umožněno.

Po splnění všech potřebných formalit spojených s novou žádostí, o povolení provozovat střelnici pod hlavičkou našeho klubu, vydala Police ČR v roce 2010 povolení k provozování sportovní střelnice „Milčice – Na Františku“. 

* název „Na Františku“ je vzpomínkou na p. Františka Čechráka (29.11.1920 - 7.9.1978), který se v 50. a 60. letech věnoval myslivosti (zastával i funkci mysliveckého hospodáře) a byl vynikajícím střelcem z brokovnice.