25.08.2012 - Účast SSK Milčice na memoriálu Jana Potměšila (Sadská)

Letos jsme do Sadské na tradiční závod v brokové střelbě vyrazili z našeho klubu ve 4 střelcích (Řezáč L., Vl. Čechrák ml., Bulgr V. a Metelák L.).

Ranní nástup se trochu protáhl, nicméně s lehkých zpožděním nás opět přivítala za město Sadská usměvavá a optimistická tamní starosta. Poděkovala za tradiční pořádání závodu MS Sadská, jehož asi 9. ročník je každoročně nedílnou součástí posvícení v Sadské. Popřála střelcům rovné broky a dobrou mušku, čímž bylo možno považovat střelby za zahájené ;).

Klasicky se celý závod skládal ze 3 samostatných soutěží - na úvod závod 3-členných losovaných družstvech (2x5 terčů na 1 střelce), okolo poledne začal závod do druhé chyby a pak následoval hlavní závod 3-členných nahlášených družstvech (2x10 terčů na 1 střelce).

V 1. závodu se nám podařil docela úspěch - losované družstvo ve kterém střílel V. Bulgr vyhrálo zlato s 26 holuby, a družstvo ve kterém byl Vl. Čechrák ml. (+ p. Noll a p. Němeček) se s 25 holuby rozstřelovalo o 2. a 3. místo s teamem okolo R. Skaly. Šance na 2. místo byla - kdyby v rozstřelu potvrdil střelením posledního holuba Vl. Čechrák ml.. To se mu nepodařilo a v dalším kole rozstřelu již o holuba vyhrálo celkové "stříbro" družstvo R. Skaly. I tak lze ale bronzovou medaili z celkového počtu asi 19 družstev považovat za úspěch.

V kloboukovém závodu "do druhé chyby" se nejdéle z nás udržel L. Řezáč, který vypadl po 2. chybě cca z řady 20 zbývajících nejlepších střelců.

V 3. závodu, s nahlášeným družstvem z SSK Milčice, jsme vstoupili do 1. kola s nástřelem 26 ze 30 možných terčů (Čechrák Vl. ml. - 10, Bulgr V. - 9 a Řezáč L. - 7), což nebyla úplně špatná pozice do 2. kola. Nicméně dnes zde stříleli opravdu výteční střelci a tak podobného počtu dosáhly ještě asi 2-3 družstva. V 2. a vždy samozřejmě rozhodujícím kole pro celkové pořadí jsme se ještě o 2 holuby pohoršili a dostříleli jsme jej se 6 chybami (Čechrák Vl. ml. - 6, Bulgr V. - 9 a Řezáč L. - 9). Škoda i výsledku Vl. Čechráka ml., který nastřílel v 1. kole čistou položku, ale ve 2. už podobné nezopakoval. Výsledek 50 střelených terčů z 60 celkově možných dnes nestačil na žádné umístění na bedně, ale odhadem asi na 5.-6. místo. Jak už bylo zmíněno, tentokráte opravdu přijeli střelci v dobré formě - vždyť např. nejlepší "zlaté" družstvo skončilo s jen 1 chybou do čisté položky s výsledkem 59 terčů!

Po dostřílení posledního závodu a spočítání výsledků byl letošní ročník slavnostně ukončen, všem úspěšným střelcům byly předány medaile, diplomy a také zajímavé ceny.

Pro členy našeho klubu se, zejména díky zlatému a bronzovému umístění - byť v losovaných družstvech nakonec den vydařil, každopádně pro lepší umístění v klasických družstvech budeme muset do příště více trénovat ;).

Vl. Čechrák ml.,
předseda SSK Milčice