01.10.2011 - Václavský závod

Na posledním závodu, který uzavíral střeleckou sezónu SSK Milčice nás přivítalo nádherné, dalo by se říci téměř letní počasí. Přesto se to neprojevilo větší účastí, na ranním nástupu se nás sešlo jen 23. O to více však panovala dobrá přátelská atmosféra a lehké hecování v průběhu závodění po celý den.

Nejprve se odstřílela tříkolová soutěž jednotlivců, ze které se zároveň spočítaly i výsledky pro 3-členná družstva. První kolo byla již tradiční klasika (5 stanovišť, na každém 2 terče), následovalo druhé kolo s dvoustřely z 1. stanoviště na kachnu/vertikálu a po ráně vypuštění terče z klasické vrhačky, třetí kolo uzavíral pak velmi oblíbený ;) dvoustřel na běžícího zajíce (musím podotknout, že před soutěží došlo k zvětšení průseku o cca 1 metr) a po ráně opět letící holub z klasické vrhačky.

V jednotlivcích po všech třech kolech nejlépe nastříleli a k rozstřelu o 1.-3. místo, se shodným počtem 25-ti z 30-ti možných terčů, se postavili domácí Vl. Čechrák ml. (8/8/9), Dofler ml. (10/8/7) a R. Skala (8/9/8). Rozstřel byl hodně o nervozitě a tak k 1. místu stačilo Vl. Čechrákovi jen 1 ze 2 trefených terčů, když Dofler ml. i R. Skala minuli terče oba. V následném rozstřelu vybojoval 2. místo Dofler ml., 3. místo pak R. Skala.
Překvapením hodného uznání byl výkon V. Pilnáčka, který se účastnil závodu s akční brokovnicí (pumpou) v taktické úpravě. Svým výborným výkonem mnohé zaskočil a potlesk přihlížejících si zasloužil v okamžiku kdy v jednom z dvojstřelů si zapomněl nabít a přesto poté kdy již terče padaly k zemi je dokázal bez problémů trefit.

V družstvech se žádné "rozstřelové drama" ;) nekonalo, domácí členové z SSK Milčice ve složení Bulgr V., Čechrák Vl. ml. a Řezáč L. vybojovali se 70-ti trefenými terči 1. místo. Druzí se 66-ti terči skončili Maršálek J., Král a Skala R., třetí místo pak obsadilo družstvo se střelci Dofler st., Dofler ml. a Maršálek J. s 65-ti terči.

Klasická závěrečná soutěž do druhé chyby patřila sourozencům Malým. Zlatý skončil tentokráte Malý T., stříbrný Malý M. a s bronzovou medailí uzavřel nejlepší trojici p. Špitálský.

Nezbývá než do příští střelecké sezóny popřát rovné broky a sportovní střelbě zdar!