28.08.2010 - Účast SSK Milčice na memoriálu Jana Potměšila (Sadská)

Na letošní ročník, oblíbeného střeleckého závodu pořádaném MS-Sadská, jsme vyrazili aktivně hájit barvy našeho klubu nakonec jen ve třech (Řezáč L., Vl. Čechrák ml. a Bulgr V.) neboť L. Metelák na své nedávné dovolené zkoušel překonat rekord v tamním lunaparku a druhou, prý ukrutnou leč špatně mířenou ;), ranou do siloměřu si na měsíc přerušil svou střeleckou kariéru se 4 zlomenými kůstkami na pravé ruce. S rukou v sádře nakonec dorazil alespoň fandit a podívat se mezi známé myslivce a střelce.

Na nástupu přivítala starostka Sadské úctyhodných cca 70 přihlášených účastníků a to i přes ranní deštivé počasí - občasné přeháňky a bouřky nás doprovázely vlastně po celý den. Co se týká střelecké disciplíny, v Sadské se střílívá jakýsi místně modifikovaný "trap - baterie". Střelci se střídají postupně na 5 stanovištích v řadě, vzdálených cca 12 m za boudu vrhacích zařízení. V ní jsou umístěny 2 malé el. jednosloupovky LaPorte, každá fixně nastavená na určitý směr. Střelci je po povelu pouštěna náhodná vrhačka, takže dopředu neví který terč vyletí. Držení zbraně je z loveckého postoje.

Byly vypsány 3 samostatné soutěže - na úvod závod 3-členných losovaných družstvech (2x5 terčů na 1 střelce), okolo poledne začal závod do druhé chyby a pak následoval hlavní závod 3-členných nahlášených družstvech (2x10 terčů na 1 střelce).

V 1. závodu se nám nepodařilo uspět, nejblíže k možnosti účastnit se rozstřelu o 1-4 místo, s 21 střelenými terči z 30 možných, mělo nalosované družstvo s naším členem Bulgrem V. - nakonec jim však scházel 1 potřebný terč.

V 2. závodu do druhé chyby se nejdéle udržel Čechrák Vl. ml., který vypadl po 2. chybě cca z řady 20 zbývajících nejlepších střelců.

V 3. závodu, s nahlášeným družstvem z SSK Milčice, jsme výtečně vstoupili do 1. kola kdy jsme nastříleli 27 ze 30 možných terčů (Řezáč L. - 9, Čechrák Vl. ml. - 10 a Bulgr V. - 8) a do 2. kola jsme tak nastupovali z 1. místa. Tam se nám bohužel takto výborný výsledek nepodařilo znovu zopakovat a dostříleli jsme jej se 7 chybami (Řezáč L. - 7, Čechrák Vl. ml. - 8 a Bulgr V. - 8). V konečnén výsledku, součet 50 střelených terčů z 60 celkově možných nám zajistil krásné 2. místo, kdy od možnosti rozstřelovat se o zlato s družstvem p. Valenty nás dělily pouhé 2 minuté terče. Škoda, měli jsme to krásně rozjeté, ale takový už je tento sport - rozhodují chyby a lepší nervy.

Jako vsuvka následovalo rozstřelení 2 "nejvíce chybujících" střelců o slepeckou hůl, které k pobavení všech přítomných ne a ne se dobrat konce - rozhodující terč se podařilo 1 z nich zasáhnout až asi v 8. kole rozstřelu.

Memoriál byl slavnostně ukončen okolo 17 hod., všem úspěšným střelcům byly předány medaile, diplomy a také zajímavé ceny.

Pro členy našeho klubu se, zejména díky stříbrnému umístění - o to cennější, že jsme jej vybojovali proti převážně dobrým střelcům ze skoro 20 družstev, střelecky i celkově den povedl. Celý den provázela příjemná atmosféra a těšíme se na další ročník.

Vl. Čechrák ml.,
předseda SSK Milčice